Kursy i szkolenia IT dla nauczycieli

Czego uczymy?

Zdajemy sobie sprawę z tempa rozwoju technologii, w szczególności w branży IT oraz ogromnych możliwości, jakie ona daje. Wiemy, jak trudno nauczycielom w natłoku obowiązków nadążać za nowościami informatycznymi. Wiemy również, jak cenne są to umiejętności w kontaktach z młodym pokoleniem. Sami dobrze pamiętamy nauczycieli, uczących nas z pożółkłych notatek. Chcemy, aby nauczyciele naszych dzieci byli nowocześni, mimo że studia skończyli kilka lat temu. Jesteśmy świadomi zmian w edukacji, podstawie programowej, dlatego zależy nam, aby propagować najnowszą wiedzę z technologii informatycznych wśród pedagogów. Dążymy do tego, aby nauczyciele czuli się pewnie z umiejętnościami nabytymi na naszych zajęciach. Aby chętnie wykorzystywali je podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych z uczniami oraz współpracy z kolegami z grona pedagogicznego. Aby stali się mentorami informatycznymi w swoich placówkach. Podczas zajęć rozwiązujemy problemy, poszukujemy nowych metod i rozwiązań. Kształtujemy kreatywność, logiczne i analityczne myślenie. Pracujemy w oparciu o autorski program nauczania, dostosowany indywidualnie do możliwości danej grupy.

Kogo uczymy?

Nasze zajęcia kierujemy przede wszystkim do nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowych (począwszy od przedszkola, a na szkole wyższej kończąc), którzy chcą zainwestować czas w swoją zawodową przyszłość. Jeśli jednak nie jesteś nauczycielem a chciałbyś poznać tajniki technologii komputerowych, czujesz potrzebę dokształcania się w tym kierunku, to również bardzo serdecznie zapraszamy Cię na nasze kursy.

Jak uczymy?

Tworząc autorski program naszych kursów IT postanowiliśmy położyć duży nacisk na praktyczne wykorzystanie technologii informacyjnej w codziennej pracy nauczyciela. Zależy nam, aby wykorzystanie poznanych tematów i zastosowanie nabytych umiejętności usprawniło codzienną pracę kursantów. Dla naszych kursów stworzyliśmy nowatorską formę prowadzenia zajęć czyniąc ją jednocześnie bardziej przystępną i dostosowaną do bieżących potrzeb nauczycieli.

Podczas naszych kursów i szkoleń wykorzystujemy różne formy prowadzenia zajęć:

 • zajęcia stacjonarne – prowadzone w formie wykładów lub ćwiczeń praktycznych w pracowni komputerowej, gdzie mamy do dyspozycji nauczyciela-wykładowcę, który w razie problemów szybko i sprawnie wytłumaczy niezrozumiałe tematy i pomoże rozwiązać problem. Ta forma wykorzystywana jest w naszych kursach głównie w pierwszej części szkolenia, podczas wprowadzania nowych zagadnień. Zaletą tej formy pracy jest bez wątpienia fizyczna obecność wykładowcy, z którym można osobiście porozmawiać i pokazać na czym polega nasz problem - niezmiernie ważna w początkowych etapach wkraczania w świat nowoczesnych technologii informatycznych.
 • e-learning - zdajemy sobie jednak sprawę, że każdy nauczyciel pracuje na komputerze we własnym tempie, dlatego część zajęć polega na pracy zdalnej (z własnego komputera) na platformie szkoleniowej. Każdy kursant posiada indywidualne konto, stworzone wyłącznie dla niego. Naukę obsługi samego e-learningu rozpoczynamy już na początku zajęć, częściowo pracując w ten sposób także podczas początkowych zajęć stacjonarnych. W przypadku problemów, również mamy do pomocy nauczyciela-wykładowcę, z taką różnicą, że komunikujemy się z nim zdalnie poprzez dostępne (poznane na zajęciach stacjonarnych) narzędzia sieciowe. Największymi zaletami tej formy pracy są bez wątpienia: możliwość nauki w najbardziej wygodnym dla nas czasie oraz indywidualizacja procesu kształcenia szczególnie pod kątem tempa pracy, zachowując przy tym wszystkie zalety pracy w grupie.
kurs

Nie!bezpieczny Internet
poziom podstawowy i zaawansowany

Zajęcia skierowane są do wszystkich osób, które używają urządzeń z dostępem do Internetu. Komputer stacjonarny, laptop, tablet, telefon... nawet zegarek... wszystkie te urządzenia mogą być źródłem cyber zagrożenia.

W dzisiejszych czasach, na co dzień, każdy z nas spotyka się z różnymi niebezpieczeństwami cyfrowymi, ale mało kto zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji.

Konto w banku, mail, konto w portalu społecznościowym? A może komunikator? Czy jest ktoś, kto tego nie używa? To nasza codzienność, nasza i naszych dzieci. Technologie informatyczne i Internet to z jednej strony ogromna skarbnica wiedzy i funkcjonalności ułatwiających życie codzienne, z drugiej jednak strony niosą one potencjalne, bardzo poważne zagrożenia. Standardem jest dla nas, że online płacimy rachunki, robimy zakupy, komunikujemy się ze znajomymi, pracujemy zdalnie - nie możemy z tego zrezygnować, bo taka jest nasza rzeczywistość.

Tak jak zamykamy drzwi domu na klucz, uczymy dzieci, żeby nie rozmawiały z nieznajomymi, tak samo powinniśmy uświadamiać naszych bliskich o zagrożeniach czyhających w wirtualnym świecie. Wszyscy wiemy, że one są, ale mało kto potrafi je rozpoznać i odpowiednio zareagować. Przesyłamy sobie "łańcuszki", odbieramy e-maile od nieznanych nam ludzi, zdarza nam się oglądać i przesyłać dalej "fajne" filmiki, prezentacje i obrazki. A co zrobimy, gdy dostaniemy wiadomość z Urzędu Skarbowego o planowanej u nas kontroli? Oczywiście, z trzęsącymi się rękami, przeczytamy wiadomość i otworzymy załącznik z listą dokumentów, które trzeba przygotować na kontrolę.

Nasze szkolenie NIE!BEZPIECZNY INTERNET to dużo przykładów wziętych z życia, z którymi stykamy się na co dzień, lecz nie koniecznie o nich wiemy... Podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami.

Oprócz szkolenia teoretycznego oferujemy Państwu również warsztaty praktyczne, w czasie których każdy będzie mógł osobiście się zmierzyć z różnymi problemami oraz sytuacjami, które mogą nas spotkać w realnym życiu, w Internecie. Zaprezentujemy Państwu narzędzia ułatwiające bezpieczne poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości, nauczymy wrażliwości na potencjalne zagrożenia i sposobów postępowania w czasie, gdy się z nimi zetkniemy.

Do tematu niebezpieczeństw w Internecie możemy podejść na dwa sposoby:

 • od strony informatycznej - przedstawimy techniczne szczegóły czyhających na nas niebezpieczeństw,
 • od strony psychologicznej - nie możemy zapomnieć, że każdy z nas jest przede wszystkim człowiekiem, który kieruje się emocjami i to one często determinują nasze zachowanie.

Dopiero połączenie tych dwóch aspektów pozwoli nam poczuć się bezpiecznie na trudnym gruncie zer i jedynek. Wirtualny świat cały czas się rozwija, przestępcy są zawsze krok przed nami. Pamiętajmy o tym, że zawsze możemy spotkać się z nowym rodzajem zagrożenia, które właśnie powstało. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie ono będzie, ale możemy nauczyć się pewnego sposobu myślenia, który uchroni nas i nasze dzieci od wielu niebezpieczeństw.

Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa pakiet 2 szkoleń (informatyczne i psychologiczne), aby w sposób całościowy podejść to tego trudnego zagadnienia.

Dodatkowo do szkolenia NIE!BEZPIECZNY INTERNET placówka/szkoła może wykupić zajęcia praktyczne dostępne ONLINE na specjalnie przygotowanej przez nas platformie.

Dzięki takiemu podejściu osoba, która uczestniczyła w naszym szkoleniu praktycznym może z łatwością propagować zdobytą wiedzę wśród swoich uczniów.

Przygotowaliśmy w naszej ofercie kilka pakietów, dzięki czemu można zminimalizować koszty szkolenia dopasowując wersję pakietu to ilości uczestników.

Dostępne są następujące pakiety:

 • PAKIET_50 (do 50 uczestników)
 • PAKIET_100 (do 50 uczestników)
 • PAKIET_250 (do 250 uczestników)
 • PAKIET_500 (do 500 uczestników)
kurs

Nowoczesny nauczyciel

Tematyka zajęć skupiona jest na podstawach obsługi komputera niezbędnych w pracy nauczyciela. Nauczymy Cię m.in. jak wykorzystywać technologię informatyczną do przygotowania i prowadzenia ciekawych zajęć oraz do wymiany informacji i współpracy z innymi nauczycielami.

Tematyka kursu:

 • podstawy budowy komputera
 • podstawowe operacje w systemie Windows
 • obsługa poczty elektronicznej e-mail
 • podstawowe narzędzia pakietów biurowych (edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny, prezentacja multimedialna)
 • edycja i konwersja grafiki rastrowej
 • konwersja multimediów
 • technologie chmurowe
 • bezpieczne korzystanie z komputera i sieci Internet
kurs

Nauczyciel - programista

Zajęcia skierowane są dla nauczycieli informatyki w szkołach podstawowych oraz gimnazjach, którzy podążając za zmianami w systemie oświaty chcą nauczać zgodnie z nową podstawą programową a zarazem prowadzić ciekawe zajęcia z programowania, rozwijające umiejętności analityczno programistyczne uczniów. Uczestnik kursu otrzyma wiedzę z programowania w języku Python, niezbędną do realizacji procesu nauczania.

Dlaczego język Python?

Ponieważ jest bardzo popoularnym, szybko zyskującym popularność językiem, dopuszczonym zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji do części praktycznej egzaminu maturalnego z informatyki rozszerzonej.

Tematyka kursu:

 • operacje wejścia-wyjścia, czyli wprowadzanie danych i wyświetlanie wyników na ekranie
 • wykonywanie obliczeń w programie
 • podejmowanie decyzji za pomocą instrukcji warunkowych
 • powtarzanie operacji za pomocą pętli
 • wykorzystanie i obsługa tablic
 • wczytywanie danych z plików i zapisywanie wyników do plików